מכון בר מצווה

מכון ההכנה לבר המצווה פועל כ-15 שנה במסגרת “ישיבת ההסדר רמת גן”.
מטרתנו היא להכין  את הנער ומשפחתו  לקראת האירוע החשוב של “בר המצווה”, מתוך מחשבה ותפיסת עולם שהכנה זו עשויה להוות תהליך משמעותי של עיצוב אישיותו, בגרותו והיכרותו של נער בר המצווה עם מסורת ישראל וערכים יהודיים שורשיים.

בשלב הראשון, מתקיימת פגישה בה משתתפים הנער, הוריו יחד עם ראש המכון לשם היכרות, מתן הסבר ומידע לגבי תהליך ההכנה ותיאום ציפיות. פגישה זו מאפשרת לבחור את המורה המתאים ביותר לאופיו, סגנונו וצרכיו של הנער.

מורי המכון הינם מורים מנוסים ואחראיים, בעלי יכולת בין-אישית גבוהה ויחס חם וחברי כלפי התלמידים. גישתנו היא כי על הלימוד להיות נעים, חוויתי, “בגובה העיניים” ומשאיר “טעם של עוד”..

משך הלימוד המומלץ הוא כשלושה חודשים. הלימוד מתקיים בישיבה, באופן פרטני כך שהנער לומד ומקבל מהמורה באופן פרטי ובלבדי (לא בקבוצה)- “אחד על אחד”.

הלימוד מכין את הנער לקריאת התורה, להנחת התפילין ומפגיש אותו עם תכנים וערכים יהודיים ומסורתיים. הנער פוגש את סידור התפילה, בית הכנסת, חגי ישראל ,ספר התנ”ך ומצוות שונות כגון: שבת, כיבוד הורים, גמילות חסדים ועוד.

אנו מעודדים ושמחים בהצטרפותם של ההורים לשעורים , במידת האפשר ובהתאם לרצונם, לשם שיתופם בחוויה וחיזוק הקשר בין ההורים לילדם

שיאו של התהליך הינו טקס העלייה לתורה אשר נערך בישיבה .

העלייה לתורה מתקיימת באווירה שמחה צעירה ומרגשת. בתגובותיהם של האורחים ובני המשפחה אנו שומעים שוב ושוב על התרשמותם מן החוויה העוצמתית של התפילה, הריקודים, הכנסת האורחים הלבבית והשמחה האמיתית המורגשת באירוע.

לפרטים: שגית דדון  050-205-1313  

.……………………….

שיעורים אחרונים באתר

הצטרפו לקבלת השיחה השבועית

כל שבוע - אצלכם במייל

דילוג לתוכן