ארגון ההפצות שע”י ישיבת רמת גן

מאז הקמתה הישיבה חרטה על דגלה וסמלה את הרצון להאיר את העיר, ולהשפיע מתוך בית המדרש על כל הסביבה שאנחנו חיים בתוכה. לא סתם בחר ראש הישיבה, הרב יהושע שפירא, להקים את הישיבה דווקא במרכז גוש דן.

ארגון ההפצות שע”י הישיבה פועל מאז הקמת הישיבה כחלק אינטגרלי מפעילות הישיבה.
הפעילות, שבחורי הישיבה שותפים בה באופן מלא בצד הניהולי ובצד המעשי, כוללת מגוון תחומים רחב:
 
גנים
מידי יום שישי יוצאים בחורי הישיבה לגני הילדים המפוזרים בעיר, ומעבירים פעילות קצרה עם סיפורים, שירים, ערכים ומסורת יהודית.
הגננות שמחות בבואם, הילדים מעריפים אהבה על הבחורים ואנחנו מקבלים תגובות חמות מההורים.
לקראת סוף שנה אנחנו משתדלים להוציא מגנטים עם תמונה של הילדים ומשפט יפה שמדבר על קדושת הילדים, וגם דיסק עם השירים שהילדים למדו לאורך השנה.
 
דוכנים
אם תעברו ביום שישי ליד מרום נווה, תוכלו לראות דוכן הפצות של בחורי הישיבה. בדוכן מחלקים נרות שבת, ספרונים של ר’ שלמה קרליבך, הרב קוק ורבי נחמן. מזכים את הרוצים במצוות תפילין, ולעיתים גם מביאים גיטרה ותוף ומשמחים בשירים וריקודים. זה רק אחד מהדוכנים הפעילים, וישנם ימי שישי שאנחנו מצליחים לפתוח אפילו 8 דוכנים ברחבי העיר, וברוך ה’, רואים הצלחה במעשה ידינו ומקבלים פידבק חיובי מהרחוב. רק בשנה האחרונה חילקנו למעלה מ-20,000 נרות שבת וכמה אלפי ספרונים, ועוד ועוד אנשים מבקשים גם בשביל המשפחה והחברים והרצון גדול.
 
פעילות במועדים
כל חג בישיבה הוא אור גדול, ולכן אנחנו מקפידים שלא ישאר רק בגבולות הישיבה אלא יצא לכל רחבי העיר. כחלק מפעילות ההפצות, בכל חג ומועד הישיבה מקפידה לעשות גם פעילות שתחבר את כל סביבת העיר הקרובה לאותו החג:
בראש השנה יוצאות לאחר הסעודה קבוצות בחורים לכל רחבי העיר עם שופרות, לזכות עוד יהודים לשמוע קול שופר.
ביום כיפור יוצאות קבוצות לחוג את החג בקיבוצים שונים ברחבי הארץ, לחזק איפה שצריך מניין, ולעזור למי שמבקר בבית הכנסת רק כמה פעמים בשנה להרגיש בבית.
בשמחת תורה, מתוך ההקפות והשמחה שבתוך הישיבה, יוצאת כל הישיבה עם ספרי התורה בשירים וריקודים לסיבוב בכל רחבי רמת גן. ראש הישיבה, הרב יהושע שפירא, מוביל את הריקודים שנמשכים כ-8 שעות.
בחנוכה יוצאת מהישיבה תהלוכה של ילדים, בחורים, אברכים ומשפחות, עם כלי נגינה, חנוכייה גדולה והרבה שמחה. התהלוכה מגיעה עד לקניון במרום נווה במטרה לשמח את הקונים ואת העוברים ושבים.
בפורים עושים בחורי הישיבה במספר מקומות קריאת מגילה עם הצגה מושקעת לילדים.
בשבועות הולכים בחורי הישיבה עם ספר תורה לגני משחקים באזור בשירה וריקודים, עושים הצגה לילדים וקוראים את עשרת הדיברות.
בכל הפעילויות האלה אנחנו מקבלים מהציבור מחמאות לרוב ועידוד להמשיך בעשייה החיובית הזו, ורבים מספרים לנו שהם מחכים לנו משנה לשנה.
 
פנים אל פנים
בנוסף לפעילות הכללית, אנחנו משתדלים בכל חג לעשות פעילות פנים אל פנים.
בפעילות הבחורים יוצאים בקבוצות קטנות עם כלי נגינה, לדפוק בבתים ברחובות הצמודים לישיבה, לשמח את המשפחות, לחלק ערכות יפות המתאימות לאותו החג, וליצור דיבור וחיבור עם האנשים שגרים סביבנו. המשפחות שמחות בבואנו, הבחורים שמחים להכיר ולתת, וככה מרבים שמחה וחיבור בחגים.
 
שנקין
רחובות תל אביב בחמישי בלילה מלאים במגוון רחב של אנשים שמחפשים איזה משהו מיוחד שירענן להם את השבוע. אחת לכמה שבועות יוצאים כמה מבחורי הישיבה, עם סיר מרק מהביל, ספרונים, כלי נגינה והרבה אנרגיות של קדושה, פותחים דוכן באמצע הרחוב ההומה ומציעים לעוברי הדרך צלחת מרק או ספרון, וגם מציעים יציאה מהשגרה התל אביבית הקבועה לאיזה שיח עמוק או רגע של רגש פשוט. מתברר שתל אביב חיכתה לדברים האלה כי עוד ועוד אנשים מגיעים, נעצרים, נהנים, מחליפים מספרים, ומרגישים שמשהו מיוחד קרה כאן.
 
 
בשנה האחרונה התחדשנו בכל תחום ההפצות. ליטשנו את שצריך ליטוש, חידשנו את שצריך חידוש, ובנינו מערך חדש שייתן מענה טוב יותר ויעיל יותר לכל הפעילות הענפה הזו.
כמובן שחלק מהחידושים האלה דורשים כסף רב, וזה בלי להזכיר את ההוצאות הקבועות – הדפסת ספרונים, קניית נרות שבת והכנת ערכות לחלוקה בפנים אל פנים. ההוצאות הקבועות האלה נמצאות בעלייה מתמדת עקב הביקוש הרב שיש מהציבור, שצמא לעוד מצוות ועוד קדושה.
 
אם פעילות ההפצות חשובה לכם, אתם מוזמנים לעזור לנו להמשיך להפיץ את האור!
 
לפרטים, שאלות, הצעות והערות, ניתן לפנות בצור קשר.
תרומות אפשר להעביר לישיבה ולציין “לארגון ההפצות”.
 

שיעורים אחרונים באתר

הצטרפו לקבלת השיחה השבועית

כל שבוע - אצלכם במייל

דילוג לתוכן