מסלולי השירות הצבאי

בישיבה אנו שמים את הדגש המרכזי על לימוד תורה מעמיק ואיכותי. מתוך אמונה בגודל המצווה לשרת בצה”ל, תלמידי הישיבה משלבים שירות צבאי איכותי בלימוד התורה הישיבה. תורת הישיבה מכוונת לגדל בן תורה עובד ה’, המחובר בכל לבבו ונפשו לעם ישראל ולארץ ישראל, אידיאליסט שתורם ככל יכולתו למדינה ולחברה.

דחיית גיוס:
עם תחילת הלימודים, תלמידי הישיבה דוחים את גיוסם לצה”ל בדחית גיוס “תורתו אומנותו” – זאת על מנת לשמור את מירב האופציות להמשך פתוחות, ולאפשר גמישות בלימוד והחלטה על אופי ומסלול השירות הצבאי.

מסלולי הגיוס:
לאחר פרק משמעותי של לימוד והתגדלות בתורה, התלמידים בוחרים את אחת האפשרויות הבאות:
1. הצטרפות לאיגוד ישיבות ההסדר, והמשך מסלול “הסדר”. מהו מסלול “הסדר”? מסלול מיוחד ומצוין זה מאפשר לתלמיד ללמוד בישיבה עד סוף שיעור ב’ או ג’, לאחר מכן להתגייס ל-17 חודשים של שירות פעיל בהתאם למצבו הבריאותי (לרוב התלמידים שואפים בשירות הכי קרבי שאפשר…). גיוס זה מתבצע בקבוצה של בני הישיבה שמתגייסים יחד, ואיתם בני ישיבות נוספות. הגיוס והשירות מלווים באופן שוטף על ידי רבני והנהלת הישיבה וכן על ידי איגוד ישיבות ההסדר שמלווה ומסייע לפי הצורך. פרטים נוספים על המסלול ניתן למצוא באתר האיגוד לאחר פרק השירות הפעיל חוזרים התלמידים לישיבה לתקופה נוספת, תקופה חשובה ומבורכת של לימוד מתוך פרספקטיבה כוללת יותר לאחר השירות הצבאי, דגש על הכנה לחיים של עבודת ה’ אישית ולאומית.


2. שירות במסלול “ישיבה גבוהה”. מהו מסלול ישיבה גבוהה? לפי חוק הגיוס החדש, תלמיד שלמד בישיבה עד גיל 22, זכאי להתגייס ל-17 חודשים במסגרת גיוס גבוהות. איגוד הישיבות הגבוהות מלווה את תהליך הגיוס ויעדי הגיוס. לאחר סיום השירות הפעיל, התלמידים הופכים לאזרחים ואינם מחוייבים לחזרה לתקופת לימודים בישיבה. רבני והנהלת הישיבה עושים מאמץ משמעותי ללוות את התלמידים גם במסלול זה, למרות הקשיים הקיימים עקב הפיזור ביעדי הגיוס.


לשאלות נוספות על נושא הגיוס, אפשר ליצור קשר עם מזכירות הישיבה 03-6748424 או בצור קשר

שיעורים אחרונים באתר

הצטרפו לקבלת השיחה השבועית

כל שבוע - אצלכם במייל

דילוג לתוכן