• גודל פונט
  • גוונים וקונטרסט

עדכון תשרי תש"פ

כ"ח אלול תשע"ט


שלום וברכה מרמת גן,
 
עם פתיחת שנת הלימודים, ולקראת כניסתה בשעטו"מ של שנת תש"פ, אבקש לעדכן מהנעשה בישיבה.
בפן האישי, לפני מספר חודשים זכיתי להתחיל לשמש בשליחות חשובה כרמ"ט איגוד ישיבות ההסדר, שם אני משקיע את עיקר הזמן והכוחות, ויחד עם זאת נשארתי במתכונת מצומצמת בתפקידי ברמת גן. בית, ובעיקר בית נפלא כזה, נשאר בית...
אני מודה לשותפי וידידי אהרון סעדון היקר, שלקח על עצמו את ניהול הפיתוח והחוץ בישיבה יחד עם המשימות האחרות, ועושה עבודה נפלאה. חלק מהעדכון כאן נכתב גם על ידו.
 
ביום ראשון א' אלול, יום חג לשנה חדשה בישיבה, זכינו לבואם של 48 בחורי שיעור א' חדשים בשערי בית המדרש.
חבורה צעירה ומלאה מרץ שכבר נכנסה ללימוד בהובלת ראש הישיבה ור"מ שיעור א' - מו"ר הרב בן ציון אלגאזי, יחד עם הרב ידידיה טויבר.
שיעור א' מצטרפים לחבורת בית המדרש המופלאה שכוללת בחורים ואברכים במסלולי לימוד שונים של גמרא בעיון, בבקיאות, כולל הלכה וכולל דיינות תוך עיסוק מתמיד בסוגיות עבודת ה' של התקופה המיוחדת הבעל"ט.
בחסדי ה', כמות התלמידים הכוללת בישיבה הגיעה למספרים שלא זכורים בישיבה כבר שנים רבות.
אני יודע שכתבתי את זה כבר לא פעם, אבל באמת ממליץ להגיע לטעום את הטעם הנפלא של בית המדרש הרמת גני חי ורועש.
שמחה מיוחדת הייתה לנו עם הצטרפותם בשיעורי א+ב של לא פחות מ 6 בנים של בוגרי הישיבה, זו נחת מיוחדת של המשכיות דור שני, מגמה מבורכת שנראה שהולכת וגוברת.
   
 
גם בשירות הצבאי, קבוצה גדולה במיוחד של תלמידי הישיבה התגייסו לשירות בצה"ל בחודש אוגוסט ביחידות השונות. יותר ויותר אנחנו רואים את היתרון והערך המוסף שיש בשירות בחבורה גדולה ומגובשת של תלמידים שלמדו יחד והתגדלו בתורה ועבודת ה'. כיף גדול לראות את החיילים מגיעים לישיבה כמעט בכל הזדמנות (מבקשים סליחה מההורים...), גם אנחנו עושים מאמץ לשמור על קשר רציף בשיחות טלפון של הרבנים, הודעות, עלונים, ביקורים וחבילות.
 
ואם נחזור קצת אחורה, בסוף זמן קיץ זכינו לסיום ישיבתי חגיגי של מסכת גיטין שנלמדה בזמן קיץ בישיבה.
כמיטב המסורת הסיום נערך (בתשעת הימים) על שולחנות עמוסים בשר ויין, אשרינו!
בשיאו של הערב הפתיעו תלמידי שיעור א' המתוקים את ראש הישיבה ור"מ שיעור א', הרב אלגאזי, עם חוברת מושקעת (150 עמודים) של סיכומי הסוגיות שכתבו התלמידים לאור מה שלמדו איתו במהלך השנה.
הרב אלגאזי חתם את הערב במשפט: "זו המתנה הכי מרגשת שקיבלתי בחיים".

 
עוד לא סיימנו להתרגש מכנס בכל לבבך, הכינוס הענק של עובדי ה', קרוב ל-3000 אנשים שמגיעים מכל רחבי הארץ ללב תל אביב כדי ללמוד ולהעמיק ולשפר את עבודת ה' שלהם.
הכנס השנה התמקד בנושא השמחה, והתגובות היו משמחות בהתאם. שיאו של הכנס היה בהתוועדות נפלאה של ראש הישיבה ומיסד הכנס, מו"ר הרב יהושע שפירא עם חבורת "מבקשי פניך" ועם האמן יונתן רזאל. הנה כמה תמונות וסרטון שיתנו לכם טעימה מהאור הגדול של הכנס.

  

זה לא מובן מאליו לראות קהל כל כך עצום שמגיע שוב ושוב. הכנס הנפלא הזה, יחד עם כל הפצת תורתה המיוחדת של הישיבה במדיות השונות (אתרפייסבוקיוטיובספרי הישיבהוואטסאפ,  מייל שבועי), יחד עם ניגוני הישיבה שהפכו לפס קול במעגלים רחבים כל כך בציונות הדתית, זהו תהליך עומק בעל השפעה רבה ואנו מודים להשי"ת על הזכות היות שותפים בו. עוד לא התחברתם לכל הערוצים? רוצים להתחבר יותר? כתבו לנו ונשמח לצרף אתכם.
 
דיברנו על הפצת תורת הישיבה? אז ב"ה ממש לא עוצרים והנה שני חידושים נפלאים טריים מהדפוס...
הקפות שניות בישיבת רמת גן, זוכות כבר הרבה שנים להיות אבן שואבת לאלפים רבים שמגיעים לחתום את חגי תשרי בעוצמות הגדולות של הישיבה. הניגונים המיוחדים, האש הבוערת בלבבות והריקודים הסוערים יצרו בקרבנו חלום להוציא את זה לדיסק שיאפשר להמשיך את כל הטוב הזה גם 'אחרי החגים'. אז לאחר בדיסק כפול-הקלטה חיה של שמחת התורה הגדולה של הישיבה.
כעת הוא במחיר השקה מיוחד כאן
 
ספר חדש של הרב דביר אטרה, ר"מ בישיבה, קיבץ ערך ותמצת פסקאות הפזורות בכתבי הרב קוק לספר שמאפשר מפגש קרוב עם אבות האומה ורועיה הבאים לחסות בצל סוכתנו. הספר 'אושפיזי הראי"ה' מתמקד הן בהבנת עניינם של האושפיזין מצד עצמם והן בזיקת כל אחד מהם לחג הסוכות לאור משנתו של רואה האורות, מרן הראי"ה קוק זצ"ל.
 
 
ששששש אל תגלו, אבל גם בהפצת תורה וזהות יהודית אנחנו ממשיכים לעסוק ללא הפסקה. אנחנו יודעים שהיום זה נחשב ממש "חטא חמור" אבל אנחנו מתעקשים שזכותו של כל יהודי לדעת מהי מסורת היהדות הנפלאה, לפגוש ולטעום אותה באופן נעים ומקרב, והפעילות המרכזית הזו של להאיר את העיר ממשיכה להיות בראש מעיינינו, אנו מקבלים עליה תגובות נרגשות ומשמחות של המוני עמך בית ישראל שמשוועים וצמאים לא-ל חי ולמפגש אותנטי עם יהדות מקרבת. הפעם באמת לא נרחיב בכך בעדכון, סליחה מכל הקוראים של מחרחרי הריב והמדון שלא סיפקנו לכם את מנת ההסתה הבאה... 
רק פטור בלא כלום אי אפשר, אז לפני מספר שבועות התרגשנו בישיבה עם עוד נער בר מצוה מתוק שהגיע אלינו במסגרת מכון בר המצוה המקסים של הישיבה.
הפעם, הוא בא עם כל הכיתה שלו וחלק מההורים.
הנערים הנרגשים היו מאוד פעילים בתפילה ובקריאת התורה, ובסוף התפילה קיבלו ברכת כהן מיוחדת מראש הישיבה, הרב יהושע שפירא.
ישר כח גדול לרב איציק גילברג שניצח על מלאכת הקודש הזו שנים רבות וחונך נערי בר מצוה רבים.
 
בתחילת זמן אלול זכינו לערב התעוררות מרגש ומרומם עם מו"ר נשיא הישיבה הרב יעקב אריאל, הראשל"צ ורבה של ירושלים הרה"ג שלמה עמר, ומו"ר אשי הישיבה. ציבור גדול הגיע וקיבל חיזוקים גדולים על עבודת חודש אלול, ועל חשיבות קדושת השבת במרחב הציבורי.
   
 
בחודשים האחרונים קיבלנו חיזוק מיוחד לתכניות הלימוד לציבור הרחב בסוף שבוע בישיבה - צפרא טבא ביום חמישי וכולל יום השישי. קמפיין נרחב (שוב ישר כח גדול לאהרון סעדון והעושים במלאכת הקודש) של "פותחים סופ"ש בישיבה" הרחיב את כמות הלומדים הנהנים מהתכנית המיוחדת. ממש ממש ממליץ לכולכם להגיע ולהשתתף. פרטים ניתן למצוא כאן.
ביום חמישי האחרון זכינו להפתעה מדהימה מהלומדים הקבועים - בין שני השיעורים הם ארגנו הרמת כוסית חגיגית לרגל השנה החדשה הבעל"ט.
הרבנים הופתעו מאוד התרגשו והשמחה היתה גדולה. ברוך ה' אנו זוכים שבוע אחרי שבוע לפגוש בישיבה אנשים שיצרו להם עוגן של תורה בשיעורי 'צפרא טבא'.
  
 
במוצ"ש האחרון, ערב סליחות הראשון למנהג האשכנזים, זכינו לקהל גדול של מאות שהגיעו מכל רחבי העיר ובכלל. הרב יהושע דיבר לפני הסליחות והתייחס לענייני דיומא ולניתוח השנה המורכבת שעברה עלינו, מומלץ מאוד לשמוע כאן. הרב אריאל עבר לפני התיבה והרטיט כדרכו את ליבות המתפללים.
בימים אלו אנו נערכים לימים הנוראים - התפילות בישיבה שהפכו לשם דבר, יחד עם תפילות ופעילויות נוספות לציבור הרחב ברחובות הערים, במקומות כינוס מיוחדים ובקבוצות שנשלחות לקיבוצים ברחבי הארץ.
ואם כבר היערכות, אל תרשו לעצמכם לפספס את אירועי סוכות המתוכננים בישיבה: ליל לימוד הושענא רבה וגולת הכותרת - ההקפות השניות. עכשיו תוכלו להתאמן קודם על השירים בבית באמצעות הדיסק הכפול...
 
 
ולסיום, אבקש לאחל לכם ולבני משפחותיכם, ולכל בית ישראל, שנה טובה ומתוקה, שנת פלאות, שנת פדות, שנת פארה של תורה ושל עם ישראל, שנת פשיטות ותמימות.
לשנה טובה תכתבו ותחתמו!
 

בברכת התורה,
אורי פינסקי
עבור לתוכן העמוד