• גודל פונט
 • גוונים וקונטרסט

עדכון פסח תשע"ח

י"ג ניסן תשע"ח

שלום וברכה מרמת גן,

 

עם סופו של חורף עמוס פעילות והתקדמות, אני שמח לעדכן אתכם מהנעשה בישיבה ובמפעלותיה השונים.

 

 • בית המדרש, הלב הפועם של הכל, סיים זמן חורף עוצמתי ומוצלח. אתה נכנס לבית המדרש ומרגיש עוצמה באוויר, בחורי שיעור א' מתקבצים סביב הרב אלגאזי בוויכוחים רועמים על הסוגיה הנלמדת, שיעור ב' ובו מעל 40 תלמידים מצטופף לשמוע עוד שיעור מרתק של הרב שלומי, כולל הדיינות המדהים לומד בתורנות בחברותא עם מו"ר הרה"ג יעקב אריאל, אברכים מתוקים עמלים על סוגיות בעיון וברבנות, תלמידי חכמים חשובים מהעיר וסביבותיה מגיעים בקביעות ללמוד, ועוד ועוד תמונות נפלאות של בית מדרש חי ושוקק. אחד השיאים של הזמן היתה שבת גיבוש ישיבתית של כל התלמידים עם רוב האברכים וצוות הרמי"ם בישוב נווה. כרגע עובדים בבית המדרש על מבצע מיוחד לחיזוק הלומדים - חלוקת ש"ס גמרא בסוף זמן קיץ לכל מסיימי מסכת כתובות בבקיאות - צפי בע"ה של מעל 60 תלמידים ואברכים. בואו לראות, "טעמו וראו כי טוב ה".
 • גם חיילינו ממשיכים לקדש שם שמים בצה"ל. תלמידים ורבנים השתתפו עםחיילינו בגולני בסיום מסע הכומתה המפרך,אחד מתלמידי הישיבה קיבל אות "מופת פלוגתי" לשמחת חבריו ומשפחתו (אגב משפחתו, מדובר במשפחה ששלושה מבניה לומדים בישיבה היום - בשיעורים א+ב+ג (!). ועוד אנקדוטה ראויה לחיקוי הקשורה לחיילינו: מו"ר ראש הישיבה הרב יהושע שפירא ידוע כמי שמחזק את תלמידיו מאוד מאוד, אך לא רבים יודעים שבכל יום שישי הוא מתקשר לחיילים שלנו, משוחח איתם ודורש בשלומם. לא מספיק את כל החיילים כל שבוע, אבל יוצא שכל חייל מקבל מדי כמה שבועות טלפון מראש הישיבה, חבל שאני לא יכול להתגייס שוב...

            

 

 • מבנה הישיבה גם הוא משתדל להדביק את הקצב המוגבר של הלימוד והפעילות בישיבה. בזמן חורף הוחלפה התאורה בבית המדרש לתאורה חזקה המתאימה ללימוד של כל כך הרבה שעות ביממה, תגובות התלמידים וההורים שהגיעו לערב הורים נפלא היו נלהבות ביותר. בימי החופשה האלו אנחנו עורכים פרוייקט גדול של הריסה ובניה מחדש של כל תאי השירותים בקומת בית המדרש, הגדלת מספר התאים והתאמת הנוחות שלהם לסטנדרטים המתקדמים ביותר. כמו כן, חדר הרמי"ם עובר שדרוג משמעותיויהפוך למתחם ובו חדר רמים הקלאסי ועוד חדרון נוסף לשיחות אישיות עם תלמידים ומנוחה לרמי"ם. אנו מבקשים להודות מקרב לב לשותפים המאפשרים לנו את ביצוע השיפורים האלו במבנה, חלקם פונים אלינו ומבקשים לקחת פרוייקט וחלקם נענים בשמחה לפניות שלנו. ישר כח! 

           

 • הקשר עם הבוגרים הולך ומתחזק, בין השאר בעקבות השדרוג המשמעותי של ערוצי הפצת התורה במדיה שיפורטו עוד מעט. כנס הבוגרים האחרון שהיה בחודש אדר היה הגדול ביותר שידענו. בוגרים מכל רחבי הארץ הגיעו להיפגש, לחוות ולשמוע שיעורים מראש בית המדרש הרב אלגאזי שליט"א ושיעור + שו"ת בענייני השעה עם ראש הישיבה. אחד הבוגרים האהובים שהגיעו לכנס, אחרי שלא זכינו לראות אותו כמה שנים, היה עדיאל קולמן הי"ד. כמה עצוב היה ללוות אותו רק כמה שבועות אחר כך. יהיו דברי התורה וגם העדכון הזה לעילוי נשמתו הטהורה, ובתפילה לקב"ה שינקום לעינינו נקמת דם עבדיו הזועק לשמים וייתן בינה למנהיגינו ושופטינו להנהיג בעז וגבורה את עם ישראל ולנצח.
 • תורה ברשת - לא מזמן חגגנו מליון צפיות בערוץ היוטיוב של הישיבה. הערוץ, שהוקם רק לפני כשנתיים, מנוהל ביד רמה על ידי רכז המדיה המסור שלנו - דוד טחובר. עוד לא הספקנו לחגוג את המיליון, ועכשיו כשאני פותח אותו אני רואה שהמספר כבר הגיע ל - 1,111,516 צפיות (אבל מי סופר?...), 2136 מנויים, בן פורת יוסף. מעניין כמה יהיו כשאתם תפתחו לבדוק... רוצים גם אתם להירשם ולקבל ראשונים דברי תורה וסרטונים אחרים העולים לרשת? הירשמו כאן! כך, לדוגמא, הסינגל "וטהר ליבנו" מהדיסק רב המכר "מבקשי פניך - מתוועדים בישיבת רמת גן", עלה רק לפני כחודש וכבר נצפה 5327 פעמים. ואם חשבתם שרק השירים זוכים להרבה צפיות, אז זהו שלא. כך לדוגמא: בשיעור של הרב יהושע על "התורה לפני העיתונאי" היו 3,515 צפיות, בשיעור של הרבנית ימימה מזרחי מכנס בכל לבבך צפו 31,933, בשיעור הכנה לחנוכה של הרב יהושע צפו 1814, בשיעור הכנה לפורים של הרב אלגאזי צפו 954, וכן הלאה. כמובן ניתן לראות את כל החומרים שלנו גם באתר האינטרנט המתקדם של הישיבה כאן, בדף הפייסבוק כאן, או להירשם לקבלת שיעורים וחומרים בווצאפ שבועי כאן. יגדיל תורה ויאדיר... ראו כאן כתבה יפה על חגיגת מליון הצפיות, כה יתן ה' וכה יוסיף.
 • ועכשיו, לקראת חג הפסח, כנס בכל לבבך - כנס הקיץ הענק בנושא עבודת ה' - כבר ממש מעבר לפינה. רשמתם כבר את התאריך? למה אתם מחכים?  כ"ב תמוז (05.07) בגני התערוכה בתל אביב. גם אם הרשיתם לעצמכם לפספס כנסים קודמים, הפעם ממש אסור לפספס. למה? קודם כל כי השתדרגנו בשבילכם ועברנו לביתן 2 הענק והמרווח בגני התערוכה. זהו ביתן שרק הלובי שלו גדול בערך כמו כל הביתן שבו היו הכנסים הקודמים, ביתן שיש בו חניה נוחה יותר תת קרקעית, מעל 80 חדרי שירותים, כניסות נוחות וכו וכו. למה עוד אסור לפספס? כי הנושא השנה הוא "בטחו בה' עדי עד", מי לא צריך חיזוק רציני בעבודת הבטחון בה'? למה עוד? כי גם השנה אנחנו מגוונים עבורכם את המרצים ומשלבים בין מיטב המרצים והמרצות המבוקשים ביותר יחד עם שמות חדשים שלא היו בכנסים הקודמים (דוגמא לחידושים? גרשון בר כוכבא, הרב ניר ונעמה מנוסי ועוד הפתעות). ההרשמה תיפתח בע"ה קצת אחרי חג הפסח וכמובן נעדכן אתכם בכל הפרטים. נו, כבר רשמתם?
 • ואגב כנס בכל לבבך -  השנה אנחנו עורכים גם מבצע מיוחד להבאת חדרי מורים לכנס. אז אם אתם מנהלים / מנהלות או מורים / מורות, אתם ודאי יודעים כמה כדאי לעשות יום היערכות כזה שמדליק את הצוות ונותן להם שאר רוח להעביר לתלמידים הצמאים לדבר ה', אתם יודעים כמה קשה להביא מרצים טובים וכו, אז הנה אנחנו עושים לכם את העבודה ומביאים לכם את מיטב המרצים למקום מדהים ונגיש, נותנים לכם מחיר מיוחד והכל כדי שתוכלו להגיע בכיף ולצאת מלאים במטען רוחני ואישי נפלא. פרטים נוספים למוסדות חינוך ניתן לקבלבמיל, נא שלחו לי מייל חוזר ונעמוד אתכם בקשר.
 • וואו, לספר או לא לספר? טוב, רק בכותרת... רבים רבים שואלים שוב ושוב "נו, מתי יוצא הדיסק הבא? הדיסק הנוכחי כל כך מתוק ונוגע בלבבות רבים, הוא יצא כבר באלפים רבים של עותקים, אז מתי הבא?" אז בהתרגשות גדולה אני מספר לכם שהדיסק הבא מתקדם מאוד, יש כבר סקיצות ראשוניות והוא הולך להיות בע"ה נפלא ממש. לא רוצה להתחייב לתאריכים אבל עובדים עליו כאן בשבילכם ומשתדלים מאוד להתקדם. אגב, זה הזמן למי שרוצה להיות שותף בהוצאת הדיסק. מדובר בפרוייקט יקר מאוד ואשמח מאוד אם מי מכם רוצה לזכות להיות שותף משמעותי בו, ניתן גם להקדיש והנציח בו בצורה מכובדת מאוד. רוצים לזכות? כתבו מייל חוזר ונהיה בקשר.
 • גם הגרעין התורני שלנו ממשיך לפעול במלוא המרץ - לאחרונה החלטנו לערוך סרטון קצר על אחד הפרוייקטים המתוקים והותיקים שלנו - רבני גנים. אברכים מהישיבה וחברי גרעין שמגיעים בכל יום לגני הממ"ד באזור, מתפללים ולומדים על הילדים ומהווים נדבך משמעותי ביותר באהבת התורה ועבודת ה' של הילדים המתוקים. צפו בסרטון כאן, כן גם הוא בערוץ היוטיוב של הישיבה.
 • פעילות החגים המדהימה ממשיכה בכל רחבי העיר. כך קיימנו הפנינג ט"ו בשבט מקסים במספר מוקדים ברחבי העיר. ראו תמונות כאן.

           

 • ובפורים קיימנו כמיטב המסורת כמה קריאות מגילה חוויתיות ברחבי העיר. בקריאות השתתפו מעל 1500 מבוגרים וילדים, הם נהנו מקריאת מגילה כהלכתה יחד עם הצגת פנטומימה לילדים הממחישה באופן מקסים את סיפור המגילה. ראו כאן סרטון שערכנו בזמנו על הקריאה המיוחדת.
 • גם הנופשון המיוחד שלנו לילדים בעלי מוגבלות שכלית התפתחותית ממשיך לפעול ולגדול. עוד ילדים מגיעים, נופשים ונהנים ומשחררים את בני משפחותיהם לשבת רגועה של מנוחה. עוד פרטים על הנופשון כאן. בימים אלו אנחנו נמצאים ב"ה בתכנון פרוייקט גדול של בית נופשון רמת גן. עוד תשמעו עליו בהרחבה ובהחלט נצטרך שם שותפות משמעותית של כווווווולם. מקוה לעדכן על כך בע"ה בחודשים הקרובים.
 • ועוד פרוייקט חדש  - אנו נערכים לשבת נוספת של "שבת תורת רמת גן" - במסגרתה עשרות אברכים ורבנים מהישיבה מגיעים לבתי כנסת בכל רחבי העיר ומוסרים דרשות ושיעורים לאלפי המתפללים. הפרוייקט הנפלא הזה, שמומלץ בחום לכל הישיבות והגרעינים העירוניים, מתקיים בשיתוף פעיל ובדחיפה של נשיא הישיבה ורב העיר לשעבר - מו"ר הרה"ג יעקב אריאל שליט"א, מ"מ רב העיר - הרב אהרון כץ שליט"א, ראש הישיבה מו"ר הרב יהושע שפירא שליט"א וראש בית המדרש וכולל הדיינות - הרב בן ציון אלגאזי שליט"א.
 • לקראת סיום - איך אפשר לא להתרגש ולשמוח עם ר"מ ישיבתנו לשעבר וראש ישיבת רמת השרון - הרב ראובן ששון שליט"א - אשר זכה ללידת תאומים לאחר 18 שנה של ציפיה ותפילות. ברכות מאליפות לרב ראובן ומשפחתו, צפו כאן בשמחת ברית המילה של הבן יקיר - שלום מאיר חי ששון הי"ו.

 

לקראת חג הפסח הבעל"ט, אני מבקש בשם כל בית הישיבה לאחל לכם ולבני משפחותיכם חג שמח וכשר, מלא חירות ואביב, ימלא ה' כל משאלות לבכם לטובה.

 

בברכת התורה,

אורי פינסקי

 

עבור לתוכן העמוד