• גודל פונט
  • גוונים וקונטרסט

עדכון אלול תשע"ז ושנה טובה

עדכון מהישיבה לידידיה.
כ"ג אלול תשע"ז

שלום וברכה מרמת גן.

 

עם כניסת השנה הבאה עלינו לטובה, בזמן של מבט על השנה החולפת ותכנון השנה הנכנסת, אני שמח לשתף אתכם במעט מהנעשה בישיבה בחודשים האחרונים.

בפסח האחרון כתבתי על תנופת הפיתוח הגדולה שהישיבה ב"ה נמצאת בה, התחושה הזו הולכת ומלווה אותנו ורק מתחזקת כל הזמן.

יש כל כך הרבה מה לעדכן, נתמקד רק בכמה נקודות מרכזיות:

  •  נתחיל דווקא מהסוף. זכינו לפתוח שנה חדשה בישיבה בעוצמה גדולה ומיוחדת בבית המדרש. שוב שיעור א' גדול ומשובח, שכבה גדולה ואיכותית של לומדים בגילאים השונים, כולל אברכים מצוינים שממיתים עצמם באהלה של תורה.

אחת מגולות הכותרת בפתיחת שנת הלימודים היא הקמת כולל הדיינות בישיבה. 9 אברכים מיוחדים ונבחרים החלו את הלימודים בכולל, 7 מתוכם אברכים מישיבתנו ועוד 2 נוספים שהצטרפו מבחוץ. הכולל בראשות ראש בית המדרש הרב בן ציון אלגאזי שליט"א, והוא צפוי לקבל חיזוק מיוחד מאוד כאשר מו"ר הרה"ג יעקב אריאל שליט"א - רב העיר ונשיא הישיבה - יפנה מזמנו היקר ויגיע החל מאחרי החגים למספר שעות בשבוע ללמד את האברכים בכלל ואברכי כולל הדיינות בפרט

השבוע התקיים טקס חגיגי ורב רושם של פתיחת כולל הדיינות, את כל הפרטים תוכלו לראות כאן בכתבה שפורסמה בערוץ 7, ההתרגשות מהקומה החדשה של תורת הישיבה הייתה גדולה מאוד, והדבר בא לידי ביטוי בתמונות מקסימות שחלקן מצורפות להנאתכם, "והיו עיניך רואות" (תודה מיוחדת לעמיקם נחושתן שהפליא לצלם)

 

 

 

עוד חיזוק קיבל בית המדרש עם תכניות ושיעורים חדשים באמונה, אחד מהם הוא שיעור שבועי חדש בתורת הרב קוק זצ"ל שמעביר בישיבה הרב אליעזר קשתיאל - ראש הישיבה לבוגרי צבא בעלי. לחצו כאן למעבר לשיעורים

קצת לפני כן, סוף זמן קיץ, שוב סיום מסכת מיוחד שמראה יותר מכל על עוצמת הלימוד בישיבה. 18 תלמידים עשו סיום של מסכת שבת, אחת המסכתות הארוכות והיותר קשות בש"ס. רבים אחרים למדו חלקים ניכרים מהמסכת בעיון ובקיאות.

הסיום התקיים בתשעת הימים ביום חמישי בערב, ונחגג בסעודת מצווה בשרית מסורתית של צ'ולנט, קיגל וחלות ויזניץ...

וממש באותם ימים של סיום מסכת שבת, שלחנו בשמחה וגעגוע את תלמידי גיוס אוגוסט לשירות בגולני, תותחנים, חיל הים ועוד. הנה כמה תמונות מאחד מביקורי החיילים שנערכו לאחרונה.

וגם התחדשות פיזית - לאחר שנים של רצון ובדיקות וגיוס כספים, החלפנו את הכסאות בבית המדרש ובכיתות הלימוד. התלמידים נהנים ללמוד על כסאות בריאים ונוחים יותר לישיבה (תרתי משמע:) ).

  •  עוד קצת קודם, איך אפשר בלי כנס בכל לבבך? אז זכינו זו הפעם השישית להתכנסות של אלפי אנשים ונשים מכל רחבי הארץ במרכז תל אביב ליום שכולו עבודת ה'. עוד כנס מדהים, תגובות מחממות לב מאנשים שפשוט סיפרו על לבבות שנפתחו, על שינויים שעברו, על החלטות שקיבלו, על תובנות מטלטלות ועוד

הנה תגובה של אחד המשתתפים בכנס, תושב גוש עציון: "עדיין מחפש את המילים לתאר לך מה שעברתי בכנס... אבל כנראה שלא אמצא את המילים... היה מדהים! כל שיעור שעבר הוסיף לי בנפש נדבך נוסף של דביקות. התורות נגעו לי בנימי הנפש העדינים והדקים ביותר. וההתוועדות... שמי שמיים... מדהים כמה קרבת אלוקים אפשר לחוות ביום אחד. וכמה החלטות טובות לשנה שלימה. בהחלט מחכה לשריין את התאריך לשנה הבאה."

סדרת כתבות על הכנס ניתן לראות כאןומספר תמונות מתוך כלל התמונות המדהימות כאן.

 

  •  הפעילות לחיזוק הזהות היהודית וקירוב לבבות ממשיכה בעז, מדהים לגלות את הצמאון הפשוט של עם ישראל להיות מחוברים לערכי הנצח היהודיים שלנו, לשרשרת הדורות, איזה פער יש בין מה ששומעים בשטח לבין מה שקבוצות שמאל קיצוניות משדרות לנו בכלי התקשורת השונים... 

אז לא אספר על חגיגות מדהימות של יום ירושלים - תהלוכה של מאות משפחות וילדים דתיים וחלוניים לכבודה של ירושלים, לא אספר על חג שבועות עם מספר מוקדי הפנינג בהשתתפות כוללת של מעל 1500 איש... אתמקד בדיווח טרי מהקיץ האחרון של רכזת פעילות החוץ להבה צוריאל:

 

הפנינג קבלת שבת:  בימי הקיץ החמים קיימנו 'הפנינג קבלת שבת' בימי חמישי בשתי שכונות - באולם בית כנסת מרום נווה בשיתוף עם בית הכנסת ובגינה בשכונת נווה יהושע.

המטרה היא  להתכוננן לשבת בצורה חוויתית. באירוע היו יצירות, הצגה של בנות השירות על שבת, משחקים ,הכנת חלה אישית וכמובן מעגל מתופפים עם שירי שבת.

שמחנו לפגוש את ההורים והילדים!

ערבי הפרשת חלה: הראשון בנווה יהושע בבית של אשה שמשתתפת בפעילויות שלנו כבר שנים. היא הזמינה את כל חברותיה הגיעו מעל חמישים נשים. היה מאד מרגש, הנשים מאד נהנו וכמה פנו אלינו בסוף הערב ואמרו שזאת היתה הפרשת חלה שונה מאד ממה שהכירו וביקשו שנעביר ערבים נוספים כאלה. בע"ה אנחנו מתכננים באותו בית ערב התעוררות בחודש אלול. הערב השני היה באולם בית כנסת מרום נווה בשיתוף עם המחלקה למורשת ישראל, בית הכנסת וועד שכונת מרום נווה. הערב היה מיועד לנשות הקהילה ובנותיהן בכיתות ד'-ו'. הרבנית חנה שוקרון העבירה את הערב בצורה מרגשת ביותר וקישרה את מצוות הפרשת חלה לתקופה בה אנחנו נמצאים - תשעת הימים. הנשים בנוסף לבקשות האישיות אמרו תפילה לשלום המדינה, תפילה לחיילי צה"ל ובסוף שרנו 'התקווה'. בקבוצת ה'וואטסאפ' של בית הכנסת קיבלנו פידבקים טובים.

סיפור מהשטח: לפני שבועיים התקיימה פגישה של מספר גורמים לתיכנון השבת העולמית ברמת גן בשבת פרשת לך-לך בעז"ה. היו שם חילונים ודתים. הציגה את עצמה אישה בעלת חזות חילונית שהגיעה למפגש בעקבות פרסום בפייסבוק של פרוייקט השבת העולמית, היא סיפרה שהיתה פעילה שנים רבות בועד שכונה של מרום-נוה ובכל מיני ועדות ואירגונים:"אני חילונית מסורתית ולפני כמה שנים החלטתי שאני רוצה להתפלל ביום כיפור אז נכנסתי לבית כנסת ואחרי שהתיישבתי בכסא באו אלי ואמרו לי שהכסא תפוס ואני לא יכולה לשבת שם אז יצאתי ולא נכנסתי יותר לבית כנסת. יום אחד, לאחר מספר שנים, ראיתי מודעה שיש 'תפילת יום כיפור ביחד' בויצ"ו במרום נווה הלכתי והיה שם מדהים. הסברים, שירים, והכל ביחד ובשמחה. הלכתי כמה שנים והיום אני הולכת כל שנה לתפילה בבית כנסת מרום נוה. התפילות של 'יום כיפור ביחד' גרמו לי להתקרב ליהדות. הבאתי גם את הילדים שלי לתפילה וגם הבת שלי התקרבה והיום היא שולחת את הבן שלה לבית ספר 'אושא' שהוא בית ספר מסורתי. הם גרים במרום נווה ונוסעים במיוחד לאושא כדי שהילד יקבל חינוך מסורתי.הנכד שלי אומר לי: "סבתא, אני לא חילוני אני מסורתי" לילדים ב'אושא' יש בחירה בבקר אם ללכת לתפילה או פעילות אחרת והנכד סיפר לי שכל בקר הוא הולך לתפילה כי הוא מסורתי"

היא הדגישה שכל התהליך התחיל בתפילות יום כיפור.

גם במשך הפגישה כשהתלבטנו איך לעשות את התפילות של קבלות שבת שנארגן היא אמרה שצריך לעשות כמו התפילות שהיו של 'יום כיפור ביחד'.

אשריינו!

מרגש, נכון? ישר כח ללהבה ולכל הפעילים והפעילות המסורים כל כך.

מעגלים רחבים יותר ויותר מקבלים מייל שבועי, מומלץ במיוחד לשמוע לקראת שבת את שיעור ה"שפת אמת" השבועי של ראש הישיבה הרב יהושע שפירא שליט"א, ניתן למצוא אותו במייל השבועי אליו ניתן להירשם כאן, באתר, ביוטיוב ובפייסבוק. רק שבוע שעבר שמעתי משני אנשים שאת המייל השבועי שלנו הם גם מעבירים בתפוצה הישובית שלהם... 

  •          גם הנופשון המיוחד שלנו לילדים בעלי מוגבלות שכלית התפתחותית ממשיך להתקדם ולצבור תאוצה. בהמשך לעדכון והתמונות מהמייל הקודם, נערכו מספר שבתות נוספות, הצטרפו חניכים מיוחדים נוספים, נערך גיוס מתנדבים תותחים ומתוקים מישיבות קרית הרצוג וגבעת שמואל, נערכה ישיבת סיכום עם אגף הרווחה שהיה מלא שבחים על תפקוד הנופשון ונפתחה שנה עם תכניות הרחבה והתייעלות. הפרוייקט המרגש הזה מהווה מעין השלמה של פאזל - תורה, חינוך, צבא, ציונות, זהות יהודית, רווחה.
  •          ואחרון חביב - לפני עשר שנים הרב יהושע התחיל במהלך ענק. אז זה היה נראה כמעט חסר סיכוי, היו שאמרו שזה ממש שגעון... היום אין מי שלא מכיר את זה, כ-300,000 אנשים משתמשים בזה באופן קבוע ונהנים מהגנה ומקדושה, יש כל הזמן מגמת שיפור ולמידה והשמים הם הגבול בסיעתא דשמיא. אה, על מה אני מדבר? כמובן על מיזם אינטרנט רימוןאז השבוע היה מעמד מרגש של חגיגת עשור לאינטרנט רימון. שמעתי מהרב יהושע פעם ש"אם ירדתי לעולם רק כדי לעשות את זה, היה שווה כל רגע...". 

 

בימים אלו אנו נערכים באופן מאסיבי לחגים. אירועי סליחות, התפילות המיוחדות של הישיבה והאורחים הרבים שמגיעים, משלוח דואר ומתנה צנועה לתורמים ולשותפים שלנו, פעילויות במוסדות החינוך השונים, סוכות ניידות, הפנינג, האירוע המרכזי של הושענא רבה, וכמובן שיא השיאים - שמחת תורה עם הריקוד בכל רחבי העיר ולאחריו ההקפות השניות בישיבה שהפכו לאחד המוקדים המבוקשים ביותר.

מצ"ב הזמנה לכמה מן האירועים, נשמח מאוד לראותכם איתנו.

    

 

נבקש להודות לכל התורמים והשותפים איתנו שבזכותם כל זה יכול לצאת לפועל, להזמין את כל מי שעדיין לא זכה להצטרף לשותפות איתנו - להצטרף עכשיו ולאפשר לנו עוד שנת פעילות מבורכת ופריצות דרך, לתרום לנו כאן באתר או באמצעות מייל לישיבה.

 

ולבסוף נבקש לאחל לכולכם ולכל בית ישראל שנה טובה ומתוקה, שנה בה יתגשמו כל משאלות לבכם לטובה, שנת גאולה.

 

לשנה טובה תכתבו ותחתמו,

אורי פינסקי

עבור לתוכן העמוד