• גודל פונט
  • גוונים וקונטרסט

עדכון תנופת פיתוח - פסח תשע"ז

אני מבקש לשתף אתכם בתחושות שלנו - שמחה והודיה גדולה לקב"ה על תנופת פיתוח משמעותית מאוד של הישיבה ומפעלותיה בשנים האחרונות.
בשנים האחרונות זכינו לעלית מדרגה של ממש בתחומים רבים שקשורים לישיבה ולגרעין שלנו, אשתדל לפרט חלק מהדברים (דברים שכבר כתבתי עליהם אסקור בקצרה בלבד).

לבית המדרש, הלב הפועם של הכל, הצטרף לפני שנים כח תורני משמעותי ומוביל - הרב בן ציון אלגאזי שליט"א.
הרב, המוכר לציבור הרחב בזכות הפרוייקט המדהים של צורבא מרבנן אותו הקים במאות נקודות בארץ ובעולם, משמש בקודש כראש בית המדרש בישיבה וכר"מ שיעור א'.
בנוסף, הרב מעביר שיעורים רבים לכל שכבות הגיל בישיבה וכן שיעור כללי כל שלושה שבועות, זאת בנוסף לשיעור הכללי השבועי המדהים של נשיא הישיבה מו"ר הרה"ג יעקב אריאל שליט"א.
 
ככלל, עבודת הרמי"ם בישיבה השתדרגה, תכניות חדשות רבות נפתחו ואוירת הלימוד בבית המדרש עוצמתית במיוחד. כך זכינו לסיום גדול של מסכת בבא בתרא בישיבה בהשתתפות הגר"ש עמאר שליט"א, סיום של המסכת הארוכה בש"ס על ידי קבוצה כזו גדולה של תלמידים, כאשר שלושה מתוכם סיימו את המסכת בבקו"מ עם גיוסם לצה"ל, אלו מראות מרגשים ומעוררים השראה.
 
 
דוגמא קטנה לחידוש של הרמי"ם והצוות: במשך שנים רבות תלמידים בישיבה לא זכו למספיק שיחות ישירות וסדורות עם מו"ר ראש הישיבה, הרב יהושע שפירא שליט"א. בשנתיים האחרונות, בדחיפת הצוות החינוכי, נוצר נוהג קבוע של שיחה עם ראש הישיבה בסבב כל תקופה, כך שיוצא שכל תלמיד בישיבה פוגש לשיחה אישית את הרב מפעם לפעם, לזה יש משמעות גדולה כמובן.
 
בשנה הבאה יפתח בע"ה כולל דיינות בישיבה, עוד שלב משמעותי בתנופה התורנית המדהימה של בית המדרש.
 
בית המדרש גדל משמעותית במספר התלמידים והאברכים. בשנתיים האחרונות היו שני שיעורי א' גדולים של כמעט 40 תלמידים. לקראת שנה"ל הבאה, אנחנו צופים בע"ה שוב שיעור א' גדול ומשובח, בתקופה זו של השנה אנחנו נמצאים במספר שיא של מתקבלים ונרשמים לישיבה, התעניינות וביקוש בסדרי גודל מפתיעים ומשמחים, (שמיניסטים כדאי למהר....). לצורך כך נעשו התאמות פיזיות בעלות כספית גבוהה מאוד - סגירת כיתה, רכישת שולחנות ובקרוב מאוד בע"ה רכישת כסאות לבית המדרש, הוספת מקומות בבית המדרש ובחדר האוכל ועוד ועוד.
 
אתר האינטרנט של הישיבה שופץ לחלוטין לפני מספר חודשים, כיום ישנו אתר מתקדם ונגיש שמאפשר לציבור הרחב להיות איתנו גם מרחוק, לטעום ללמוד  ולהשתתף בלימוד ובפעילות הנפלאה. כעת מפתחים גם את נושא הפייסבוק, שידורים ישירים ועוד מגוון הפתעות.
 
בשנה שעברה הוציאה הישיבה שני ספרים ודיסק. הספר "לצאת מהדעת" של הרב יהושע וצבי איל בנושא זוגיות בהוצאת הישיבה וספריית "ידיעות" מצליח מאוד ונמכר באלפי עותקים אצלנו ובחנויות המובחרות. הדיסק "מבקשי פניך" - מתוועדים בישיבת רמת גן- הצליח מעל למצופה. לאחר שהדפסנו 4000 דיסקים, כעת הודפסו 1500 נוספים. התגובות עליו מדהימות, ואם עוד אין לכם אותו אני ממש ממליץ לרכוש כאן וברשת דברי שיר.
 
והנה סקופ - בימים אלו אנחנו בבדיקות אחרונות לקראת עבודה על דיסק חדש של הקפות שניות בישיבת רמת גן. גם הפעם נשתדל להביא לכם דיסק אותנטי מצד אחד ומקצועי מצד שני, טעימה של השמחה הרמת-גנית המיוחדת כל כך בהקפות שניות, בכלים מקצועיים ללא פשרות. נתפלל שיהי נועם ה' עלינו ומעשה  ידינו יכונן.
 

לאחרונה התחלנו עם פרוייקט חדש - הוצאת חוברות של הרב יהושע במגוון נושאים. יצאו כבר חוברות של פורים ופסח, בתנור חוברת לחג השבועות. כדאי לעקוב ולרכוש - קל, נעים, זול, נגיש, שווה.

  
ועוד סקופ לדוברי אנגלית שבינינו - לאחר שנים רבות ובקשות רבות מעבר לים, אנחנו לראשונה מוציאים חוברת של הרב יהושע לחג השבועות עם תרגום לשפה האנגלית (נשמח לתרומות והנצחות). אנחנו מקוים שהחוברת תצליח ומכאן נוכל להתקדם לקראת חלום גדול ותיק - הוצאת הספר החשוב "אשיב ממצולות" עם תרגום לשפה האנגלית. לא מכירים? אשיב ממצולות הוא אחד מספריו הראשונים של הרב יהושע, עוסק בנושא שמירת הברית, נמכר והופץ  באלפים רבים של עותקים והציל נשמות רבות רבות.
 
בימים אלו אנו נערכים לקראת כנס בכל לבבך ה-6. מה שהתחיל בתור רעיון יפה עם כמה מאות משתתפים, הפך לאחד הכנסים המרכזיים בציונות הדתית, אלפי  אנשים ונשים מכל רחבי הארץ שגודשים את גני התערוכה בתל אביב ובאים ליום שכולו עבודת ה', חלום אמיתי. עבודת ה' במרכז הבמה והשיח, וגם כאן הכל בהפקה מקצועית מרשימה. השנה אנחנו מכינים לכם הפתעות מיוחדות, מקווים לצאת עם כל הפרטים וההרשמה בע"ה לאחר חג הפסח. 
 
ועוד מיזם של השנים האחרונות - צפרא טבא - בוקר לימוד לאנשים עובדים. המיזם החדשני והמצליח מאוד מושך אנשי עשיה ממגוון תחומים, אשר שהחליטו פעם או פעמיים בשבוע "לחטוף על הדרך" שני שיעורים מדהימים בדרך לעבודה. קצר, מותאם ונעים במיוחד. בין המשתתפים: מורים, אנשי עסקים, שופט,  אנשי הייטק, וגם כמה וכמה פנסיונרים (ביניהם אחד שקרוב אלי במיוחד, כל הכבוד אבא על ההתמדה וההגעה במיוחד מבית אל כל שבוע). כדאי מאוד לבוא. בזכות המיזם הנפלא הזה, הרווחנו כולנו רווח גדול של שיעורי הוידאו המצולמים כל שבוע בצפרא טבא ומועברים אליכם במייל השבועי. אנחנו מקבלים תגובות מדהימות מכם על השיעורים הללו והשיעורים הכתובים שנשלחים במייל השבועי לאלפים רבים של מנויים קבועים, תודה לכם על האמון, ההשתתפות והתגובות.
 
גם בתחום הפרוייקטים החינוכיים והפצת היהדות יש פיתוחים מדהימים, לא אפרט כאן כי פירטתי הרבה בעבר ואני מנסה הפעם לסקור מלמעלה ולקצר, אבל  יש עדכון "חם מהתנור" שעליו עוד לא כתבתי. 
 
בחסדי ה' זכינו לאחר שנים של בניה ותכנון, זכיה במכרזים, למידה מנופשון שומרון המדהים וכו'... לפתוח את "נופשון רמת גן" - נופשון שנועד לילדים עם צרכים מיוחדים. ילדים מיוחדים ומתוקים שצריכים השגחה צמודה ובני משפחתם חייבים להישאר לצידם. מטרת הנופשון להקל על הילדים ובני משפחתם ולאפשר מנוחה והתרעננות, והכל במקום מקצועי ומפוקח ויחד עם זה מאוד כיף ומהנה. לפני שבועיים הנופשון סוף סוף "עלה לאויר"  ואירחנו בישיבה 3 ילדים מקסימים. הילדים, ההורים, אנשי אגף הרווחה בעיריה ומפקחי משרד הרווחה הארצי, היו מרוצים במיוחד ומחכים כבר לשבת הבאה (הנופשון מיועד להתקיים ב"שבתות חופשיות" אחת לשלושה שבועות). מצ"ב תמונות שאושרו לפרסום.
 
 
פרט מדהים על חשיבות הנופשון: 3 הילדים המיוחדים שהגיעו אלינו, הם בני 15 פחות או יותר. שבת זו, בישיבה, היתה השבת הראשונה שלהם ללא הוריהם - המשמעות היא שעד לשבת זו, אף פעם ההורים שלהם לא יכלו לנפוש ולנוח, אף פעם הילדים לא יכלו לבלות שבת באוירה אחרת. אותי ריגש במיוחד לשמוע את הנתון המדהים הזה, הבנתי עד כמה חשוב להשקיע במיזם הזה. אנחנו מקוים עם פריצת הדרך הזו להמשיך ולפתח את שיתוף הפעולה עם גורמי הרווחה המקומיים והארציים ולרתום את הכוחות המדהימים שקיימים בישיבה ובגרעין גם לתחום חשוב זה.
 
טוב, הבטחתי לקצר אז לא אכתוב על עוד דברים רבים שרציתי... אבל אני מאמין שהתמונה הכוללת בהירה מאוד - בחסדי ה' הישיבה זכתה לתנופת פיתוח משמעותית ורב תחומית. אנחנו מתפללים לה' שייתן לנו כוח ויכולת להמשיך ולהצליח בפיתוח ובשימור.
 
ולסיום, בשם הרבנים, התלמידים ובית הישיבה, אבקש לאחל לכם ולבני ביתכם חג שמח וכשר, אביב מלא חירות קדושה, גאולה לכלל ולפרט.
 
כל טוב, שבת שלום וחג שמח וכשר,
אורי פינסקי
עבור לתוכן העמוד