• גודל פונט
  • גוונים וקונטרסט

סיכום אירועי השבת העולמית ברמת גן

שלום וברכה.


 

סיכום השבת עולמית תשע"ז  ברמת גן

השבת העולמית היתה גדושה בפעילויות בארץ ובעולם. ב"ה גם פה ברמת גן היה שמח. הנה כמה סיפורים מתוך רבים רבים...

שישי בבוקר- פעילות קבלת שבת והפרשת חלה לגני מרום נוה בבית כנסת מרום נוה

כחלק מקשר מתמשך עם הגנים הממלכתיים במרום נווה, הם מגיעים אלינו לפעילות לפני חגים. הזמנו אותם גם לכבוד השבת העולמית. הגיעו 9 גנים חילוניים ממרום נוה (כ- 270 ילדים+ כ-50 הורים מלווים, במרום נוה יש 9 גנים כך שבעצם כיסינו את כל ילדי הגנים). כל גן הגיע לבית הכנסת ושם עקיבא אלטמן בשיתוף עם בחורי הישיבה ערך פעילות קבלת שבת עם שירים ,הסברים והצגה (עקיבא שאל את הילדים "אחרי התפילה חוזרים מבית הכנסת ואבא עושה קי..." וילד ענה "כיפה" חלק גדול מהילדים לא הכירו בכלל את המושג קידוש) לאחר מכן הגן ירד לאולם ושם בנות השירות העבירו להם פעילות על הכנת חלות לשבת וכל ילד קיבל בצק והכין חלה. היה מרגש ומתוק.

קבלת שבת מוזיקאלית במגדלי מנדל-

שרון גבאי הזמינה את שכניה לקבלת שבת לפני שבת. הגיעו כ- 50 הורים וילדים .הרב שייקה סיפר ודיבר על השבת ולאחר מכן הרב הציג יחד עם הילדים את 'יוסף מוקיר שבת'. על המקום הלביש את הילדים והם היו השחקנים והרב היה המנחה. הילדים מאד נהנו. עקיבא אלטמן ליווה את האירוע בניגונים. בכניסת שבת עלו כמה נשים לביתה של שרון והדליקו נרות בפעם הראשונה בחייהן! 

תפילת קבלת שבת בארנון

הגיעו כ- 200 איש מהישיבה-קהילה, בנות מגרעין בנות שירות של בת עמי, חניכים ומדריכים מסניף בנ"ע רמת חן, כ-30 חילונים מהאזור וכעשרה דתיים מבתי הכנסת בנווה יהושע.

היתה תפילה מרוממות ומיוחדת. הגיעו רבים מהישיבה והקהילה והשירה של בחורים חזרה לעמידר התנגנה ברחובות. דניאל קלוגהפט (שניהל את האירוע) אמר ששכנים חילונים מרחוב הכבאים אמרו לו שלא היו אבל שמעו שהיה מאד יפה. האירוע השאיר רושם על השכונה. (אנחנו השתתפנו בסעודה בבית כנסת מרום נוה ובסוף הסעודה ניגש אלי אדם לא דתי להגיד תודה על הסעודה סיפרתי לו על אירועים שיש במקביל והוא אמר לי :"אני שמעתי על תפילה בארנון ההוא על האופנוע שעובד בזק"א מארגן את התפילה נכון?" - אז מסתבר שהאירוע היכה גלים).

באירוע דיברתי עם כמה נשים חילוניות שהיו באורות גדולים מהתפילה -

- אשה אחת שמגיעה קבוע לכל הפעילויות שאנחנו עורכים, הילדים שלה בבית ספר חילוני אבל היא אוהבת להגיע לכל הפעילויות ישבה בשורה הראשונה והיתה מרוגשת מאד מאד.

- אשה חילוניה בערך בת 60 סיפרה לי שעברה במקרה ברחוב וראתה את הריקודים רצה מהר לבית של ההורים שלה בני ה- 80 והביאה אותם לתפילה. היא סיפרה שאבא שלה דתי ומאד אוהב ללכת לתפילה אבל הוא כבר זקן וקשה לו והיא שכנעה אותו שיש משהו מיוחד.

סעודת שבת באולם בית כנסת מרום נוה

נפגשנו עם ועד שכונת מרום-נווה ויחד איתם אירגנו סעודת שבת לכבוד השבת העולמית ב"ה היו בסעודה 80 איש. (מתוכם מש' שוקרון, צוריאל ונוימן).

ב"ה למרות החששות הסעודה היתה מוצלחת והיתה אווירה מאד טובה . רוב מוחלט היו אנשים חילונים שבאו עם טלפונים בכיסים, ילדים עם אורות בנעלים וכו'. שרנו שירי שבת, בנות השירות הפעילו את הילדים בחוץ במשחקים מושקעים בנושא שבת בזמן שהרב שוקרון דרש.

בסיום הארוחה לפני ברכת המזון הרב ביקש שנזיז את השולחנות הצידה וסדרנו מעגל גדול .הרב לימד את המשתתפים את השיר 'אבא'לה תן לי... שאוכל לשיר לך...' וכך עברנו את כל המשתתפים -כל אחד הציג את שמו ושרנו ביחד מה הוא מבקש מה' .משהו ביקש שמחה, משהי לידה קלה לבת וכו'. אנשים מאד מאד התרגשו מפעילות זו.

לאחר מכן הרב בירך ברכת המזון בקול. ובברכה בירך את כל המשתתפים שהגיעו וכמובן את מדינת ישראל ראשית צמיחת גאולתינו.

בסיום הסעודה נגשו אלינו המון אנשים ואמרו שהיה מדהים , רבים נגשו לרב בסוף הסעודה וביקשו ממנו כל מיני בקשות כמו שיערוך זוהר אצלם בבית לפני הברית, ועוד שאלות.

שירלי תושבת נוה-יהושע מספרת :

ביום ששי הוזמנתי להשתתף באירועי השבת העולמית ברמת גן.הגעתי בסקרנות לבית ספר ארנון לתפילה המשותפת

בחודשים האחרונים אני מתקרבת ליהדות, קצת לומדת וטועמת חוויות חדשות. זו לי פעם ראשונה שאני משתתפת בתפילת ערב ששי ובקבלת שבת.

אין לי מילים לתאר כמה היתה ממלאת החוויה הזו! המזמוריםהשמחה, הריקודים, הקדושה -  הכל ביחד היה מרומם נפש.
באותו ערב קיבלתי החלטה שמעתה, ב"ה, אגיע לבית הכנסת בימי ששי לאחר הדלקת הנרות.

מקווה שיהיו אירועים נוספים מסוג זה, ובפעמים הבאות ארצה מאד שבני משפחתי וחבריי החילונים יגיעו גם הם לראות ולחוות קבלת שבת ברוח מיוחדת זו.

תודה רבה   

ישראלה מספרת:

סעודת שבת נפלאה בבית הכנסת מרום נווה במסגרת מיזם השבת העולמית

 הכרזות שבישרו על שבת עולמית שמשתתפים בה מעל מיליון יהודים מכ-90 ארצות משכו את תשומת הלב של משפחתי ורצינו לקחת בה חלק. מבין התכניות הרבות האטרקטיביות, שתוארו בכרזות ברמת גן, בחרנו להשתתף בסעודת שבת בבית הכנסת מרום נווה בראשות הרב עמיחי שוקרון.

לסעודת השבת הגיע קהל גדול, מגוון מבחינת גיל, רקע, סגנון לבוש ועוד.

האווירה הנעימה עטפה בחום את הקהל ועודדה היכרות ושיחות בין אנשים שנפגשו כאן לראשונה. כולם השתתפו בשירת "שלום עליכם", בקידוש, ובסעודת השבת. במהלך הסעודה הרב שוקרון דיבר על משמעות השבת כמתנה יקרת ערך לעם היהודי ולעולם כולו. הרב הדגיש שהשבת מאפשרת לנו למצוא זמן באורח החיים העמוס שלנו לדברים החשובים באמת כמו לימוד תורה וזמן איכות עם המשפחה. הוא גם דיבר על כך שהקב"ה ברא את העולם לא מושלם כדי להשאיר לאדם תפקיד בתיקון העולם. 

במקביל לדבריו בנות שירות לאומי נחמדות אירגנו הפעלה מעניינת ומעוררת מחשבה לילדים. במהלך ההפעלה הראל, בני הצעיר, התלהב במיוחד  מהשאלה: "איך השבת קשורה לירושלים"? תשובתו לשאלה הייתה שהשבת היא הבירה של של השבוע כמו שירושלים היא הבירה של ישראל.

באחד החלקים המרגשים של הערב התיישבו המשתתפים במעגל ישיבה גדול. הרב והרבנית שוקרון ארגנו שיר-תפילה קבוצתי, שבמהלכו כל משתתף אמר מה הוא מבקש לעצמו וכל שאר המשתתפים ביקשו שאלוקים ישמע לתפילתו.

הבקשות היו רבות, בקשות לבריאות, לאושר, לאומץ, למציאת זיווג, ללידה קלה, להצלחה בלימודים, למציאת חברים, לשלום עולמי ועוד. היו שביקשו שכל תפילותיהם תתגשמנה לטובה. אחת המשתתפות ביקשה שבית הכנסת מרום נווה יארגן כל שנה פעילות במהלך השבת העולמית וזכתה לתגובות נלהבות של הקהל.

קבלת השבת בבית הכנסת של מרום נווה הייתה חוויה מעוררת השראה, שהעניקה למשפחתי ולי אנרגיות חדשות ונקודות רבות למחשבה. אנחנו שמחים על שיכולנו לקחת חלק בפרויקט המרגש של השבת העולמית, שתורם לאחדותו של העם היהודי. תודה רבה למארגני מיזם השבת העולמית בארץ ובעולם. תודה מיוחדת לרב ולרבנית שוקרון, ללהבה, לשרי, לבנות השירות הלאומי ולכל שאר הגורמים שתרמו לסעודת השבת הנפלאה בבית הכנסת מרום נווה. 

 

שבת שלום,

אורי פינסקי

עבור לתוכן העמוד